PANTONE 2020 İLKBAHAR/YAZ RENKLERİ

13 Şubat 2020 

Pantone; 2020 yılının rengi olarak, klasik maviyi belirledi. 

Tüm sene boyunca yapılan araştırmalar ve kapsamlı çalışmalar sonucunda Pantone; yılın rengi olarak seçimini, mavinin bu hakim tonundan yana kullandı. Bu tercihteki temel dayanaklardan biri de hiç şüphesiz, mavinin bu tonunun güven verici ve kendini gösteren, güçlü duruşu. Pantone'nin 2020 ilkbahar/yaz sezonuna özel derlediği diğer trend renklere de gelin hep birlikte bakalım.
 

Pantone 2020 İlkbahar/Yaz Renkleri

Pantone 2020 ilkbahar/yaz renklerini belirledi.

12 temel ana rengin bulunduğu renk skalasında, 4 adet de kombin tonu yer almakta. Kombin renkleri kendi başlarına, tek renk olarak da kullanılabiliyor. Yeni sezonda tüm dekorasyon alanlarının yanı sıra; ayakkabı, çanta ve giysilerde de sıklıkla göreceğimiz ilkbahar/yaz trendleri şöyle yer alıyor;


Fuşya, Pantone'nin de seçimi ile ilkbahar/yaz 2020 sezonundaki en trend renkler arasında yerini aldı. Pantone kartelasında beetroot purple ismi ile geçen bu özel rengin aslında Türkçe karşılığı tam olarak pancar moru. Yaza son derece yakışan bu renk tonu, ihtişamlı duruşuyla hayatımıza göz alıcı bir canlılık katıyor. Siz de yeni sezonda bu tatlı rengi ayakkabılarınızda kullanarak, enerjik ve dinamik bir yaza merhaba diyebilirsiniz. Yeşilin son yıllarda hakimiyeti tüm hızıyla devam ediyor. Bu derin ve kişilikli yeşil tonu da, kendine has bir büyüleyici etkiye sahip. Yeşil renk; ayakkabılarda kullanıldığında, elegan ve zarif bir duruş sergiliyor. Yeşil bir ayakkabı ile tahmininizin ötesinde birçok renk giysiyi kombin yapabilirsiniz. Hala sahip olmadıysanız, geç kalmış sayılmazsınız. Trendleri yakından takip etmek istiyorsanız, yeni sezonda gardrobunuza yeşil bir çift ayakkabıyı mutlaka dahil etmelisiniz. Tüm romantik havasıyla süsen bitkisinin bu naif tonu, Pantone kartelalarında yerini aldı. Yazın sıcak ve dinlendirici hissini bu sarı tonunu giydiğinizde daha yakınınızda hissedeceksiniz. Tüm renklerde olduğu gibi sarının birçok tonunu da, size özel ürettiğimiz ayakkabılarda kullanıyoruz. Giydiğinizde bir yaz bahçesindeymiş hissi verecek rahat ve dinlendirici süsen sarısı ayakkabılarınızı gelin sizinle birlikte tasarlayalım.Kırmızının moda olmadığı bir sezon sanırız yoktur. Peki ya ateş kırmızısının bu sıcacık tonu? Yaz sezonunda kırmızı ayakkabılarınızla tüm dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. Yaz sezonunda kırmızının bu ateşli tonuna yer açın. Onu giymeden duramayacaksınız.

Pantone kartelasında trend renkler arasında yerini alan tonlardan biri de flame orange yani Türkçe'ye çevirisi ile alev turuncusu. Bu rengin bizim literatürümüzdeki isim karşılığı ise çok yakından tanıdığımız kavun için. Tam bir yaz rengi. Elbiselerde, çantalarda ve ayakkabılarda bu sezon, bu renk iştahınızı kabartacak. Bir çift kavun içi ayakkabı giydiğinizde, içinizi ısıtan enerjisi ile yerinizde duramayacaksınız.Pantone yılın rengi olarak klasik maviyi seçerken, tercih listesine aldığı mavi tonlarından biri de bu dingin ve geleneksel mavi. Sıcak yaz günlerinde ferahlatan bir deniz gibi bu mavi tonunu da ayakkabılarınızda kullandığınızda kendinizi taze ve dinç hissedeceksiniz. Siz de ayakkabılarınızda hep aynı renkleri tercih etmekten biraz sıkılmadınız mı? O zaman güzel ve dinlendirici bir değişikliğin tam zamanı.
Bu kırmızıda, nar çiçeği dokunuşu var. Heyecanlı, genç ve neşeli... Alıştığınızda, vazgeçemeyeceğiniz türden bir etki. Bu bahar tazelenin. Kışın yorgunluğunu üzerinizden bu sıcak ve hareketli kırmızı ayakkabılarınızla atın.
Turkuaz, yine yazla özdeşleşmiş renklerden biri. Serin bir rüzgar gibi, sıcak havalarda sizi ferahlatmak için esiyor. Turkuaz ayakkabılarınızla, siz de bu etkiyi üzerinizde hissedin.Pantone, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 2020 senesinin rengi olarak klasik maviyi seçti. Tüm zamanların en sevilen tonlarından biri de, güneşin batışından sonraki o sakin yaz akşamının barındırdığı dingin ve huzur veren koyu mavidir. Moda sektöründe mavi renge birçok alanda sıkça rastlamaktayız. Ayakkabı modasında da mavinin bu dinlendirici tonu son dönemlerde oldukça revaçta. Koyu mavi ayakkabılarınızı jean'lerinizin altına kombinleyeceğiniz gibi, klasik bir giyimde de sadece ayakkabılarınızı vurgulamak için yine bu rengi tercih edebilirsiniz.Gül kurusu. Asil, sofistike ve iddialı... Temelini toprak tonlarından alan bu seçkin renk, ayakkabılarda kullanıldığında da son derece klas ve elegan bir tarz yaratmakta. Özel geceleriniz için bu rengi daha önce hiç tercih etmediyseniz, özel üretim ayakkabılarınızda bu rengi kullanmak ve giyiminize bir külkedisi şıklığı katmak için sizi showroom'umuza bekliyoruz.Siz de pembe sevenlerden misiniz? Küçük yaşlarımızdan beri sevdalısı olduğumuz pembenin bu tatlı pastel tonu, 2020 ilkbahar/yaz sezonunda da sıkça karşımıza çıkacak. Sakin, hanım hanımcık ve romantik. Tüm zarif hanımların ayakkabı dolabında pembe bir çift ayakkabısı mutlaka olmalı.Kiremit renginin kendine has aykırı bir havası vardır. Yeni sezonda kendini farklı, sıradışı ve güçlü hisseden tüm kadınlar için kiremit kırmızısı ayakkabılar, vazgeçilmez bir alternatif olacak. Gelin bu sıradışı ve cazibeli ayakkabıları sadece sizin için, size özel tasarlayalım. Çünkü her kadın gibi siz de çok özel ve farklısınız.


 

KOMBİN RENKLER

Pantone kartelasında yer alan bu 4 renk ise, tek başına kullanılabileceği gibi ara renk olarak da kombinlenebiliyor. 

Telaşsız, huzur verici bir ton. Sakin bir tatil beldesinde uzandığınız, içinizi ısıtan kumlar gibi... Ayakkabılarınızda bu ten rengi tonunu tercih ettiğinizde, ona uyum sağlamayacak hiçbir giysiniz kalmayacak.
Koyu lacivertin en güzel hali, yaban mersini. Gri ve gümüş tonların vazgeçilmez partneri. Yazlık babetlerinizde veya davet gecelerinde giyeceğiniz stilettolarınızda... Bu sezon bu renk, tüm ayakkabılarınızda harika duracak.Beyazın gizli bir iddası vardır. Çağrıştırdığı masumiyetin yanında, aynı zamanda tüm özgüveni ile sizi etkisi altına alır. Beyaz ayakkabılar, ilkbaharın müjdecisi ve yaz aylarının olmazsa olmazıdır. Uyumlu olduğu renkler sınırsızdır. Beyaz ayakkabılarınız yoksa, ayakkabı dolabınızda tarifsiz bir yalnızlık hakimdir. İster spor, ister abiye olsun. Beyaz bu sezon ve herzaman, ayakkabıların en vazgeçilmez renklerinden biri olmaya devam edecek gibi...
İnci grisi, beyazın en uyumlu dostlarından. Birkaç sezondur yanına eşlik eden hardal ve kemik tonlarıyla, çok daha iddialı ve tarz. Bu çok özel gri tonunu, ayakkabı koleksiyonunuza dahil ettiğinize hiç pişman olmayacaksınız.