Özel Üretim Aşamaları

23 Eylül 2019

Özel Üretim Aşamaları

Sürecimiz nasıl ilerliyor?

Bu yazımızda size VIP showroom’umuzda sunduğumuz özel üretim hizmetinden biraz daha detaylı olarak bahsedeceğiz.

Öncelikle isminden de anlaşılacağı gibi kişiye özel üretilen her ayakkabı; tamamen kişinin kendisine ait olan, onu yansıtan ve onun ayaklarına özel bir tasarımdır.

Dünya üzerinde yaşayan milyonlarca insan olarak hepimiz, hiç şüphesiz ki tek ve farklıyız. Bunun getirdiği doğal bir sonuç olarak da, ayaklarımızın da bir eşi yok. Günlük hayatımızda her ne kadar standart kalıplarla üretilmiş hazır ayakkabılar kullanmak zorunda kalsak da, aslında tüm günün yükünü çeken ayaklarımıza biraz daha önem vermemiz gerekiyor. Çünkü çok farkında olmasak da, çoğunlukla ayakta geçen yoğun tempomuzda ayaklarımız ne kadar rahat ederse o kadar verimli oluyoruz.

Özel bir daveti, canınızı yakan ayakkabılarla geçirdiğiniz mutlaka olmuştur. Bir sıkıntıya odaklandığınız sürece, ortamın keyfini ne kadar paylaşabilirsiniz? Bu konudan muzdarip olmanızın en büyük sebebi, her ayağın aynı olduğu kabul edilerek üretilmiş hazır ayakkabılar. Peki ya kemik çıkıntınız varsa veya ayaklarınız taraklıysa? Kilomuz, boyumuz ve hatta kişiliğimiz bile aslında ayakkabı seçerken önemli birer kriterken, tek bir kalıptan çıkmış bir ayakkabının bize uyacağını ümit etmek biraz külkedisi masalı olmaz mı?

Biz VIP hizmetimize, tam da bu sebepten hareketle yola çıktık. Bu yolda en önemli belirleyici unsur da, sizi ve tabi ki ayağınızı tanımamız.

Bu amaçla VIP showroom’umuza konuk olduğunuzda, öncelikle beklentinizin ne olduğunu birlikte konuşur ve sonrasında bu beklentinize uyabilecek alternatiflerin neler olabileceğini, teşhirimizdeki modeller veya hazır görsellerimiz üzerinden size sunarız.

Sunulan ayakkabının birebir aynısı size özel hazırlanacağı gibi, üzerinde size özgün düzenlemeler (malzeme, renk, topuk vb detaylar) değerlendirilerek de ayakkabı tasarımınız geliştirilebilir.

Ayakkabı modeliniz netleştikten sonraki aşama, ayak ölçünüzün alınmasıdır. Her iki ayağınızın da ölçüsü alınarak sistemimize kayıt edilir ve bu bilgiler ışığında size özel bir ön çalışma yapılır.

Bu ön çalışma, istemiş olduğunuz malzeme ve renklerin araştırılmasını ve kişiye öze ayakkabınızın bir prototipinin üretilmesini kapsar. Ayakkabınızda kullanılacak malzemelerin terchinize sunulması  ve prototipin meydana gelmesi, atölyenin yoğunluğuna göre ortalama 3 haftalık bir süre almaktadır.

Malzemeler onayınızdan geçtikten ve ayakkabı numuneniz ortaya çıktıktan sonra, sizi tekrar showroom’umuza davet ederiz ve özel üretim ayakkabınızı ayağınızda deneyerek, eklenmesi veya değiştirilmesi gereken diğer detayları tespit ederiz. Bu tespitimizden sonra, ayakkabınızın asıl üretim süreci başlar.

Buradan da anlaşılacağı gibi, size özel bir ayakkabı tasarımının ilk aşaması yani prototipin size sunulması süreci, tasarımın devamını getirecek en önemli başlangıç aşamasıdır. Burada yapılacak çalışma ne kadar titiz olursa, sonuç da o kadar hızlı ve kusursuz olur. Bundan dolayı da her ilk gibi, ayakkabı numunenizin ortaya çıkması biraz özen ister ve zaman alır. Sonrasında ise, kayıt edilmiş tüm verilerle size özel birçok ayakkabı modelinin daha hızlı ve birebir ayağınıza uyumlu şekilde üretilmesi mümkün olur.

Son olarak belirtmek isteriz ki, mutluluğunuz bizim en büyük motivasyon kaynağımız ve bu bizim için maddi bir karşılıktan çok daha değerli. Size özel her ayakkabıyı keyifle ve zevkle hazırlıyor, bu keyfin size özel üretilmiş ayakkabılarınıza sahip olduğunuzda size de bulaşacağına inanıyoruz.

Hayalini kurduğunuz özel bir geceniz veya size ait olmasını hayal ettiğiniz özel bir ayakkabı modeliniz varsa, sizi de Acıbadem’deki showroom’umuza bekliyoruz. Bunun için, bizimle whatsapp (532 362 18 77) veya DM üzerinden iletişime geçerek bir ön görüşme randevusu oluşturmanız yeterli.

Randevularımız ücretsizdir ve showroom’umuzu ziyaretlerinizde herhangi bir ayakkabı alma zorunluluğunuz yoktur.

Sizi ağırlamak bizim için bir zevktir.