Dans Zamanı

12 Eylül 2019

Dans Zamanı

 

Dansa başlamak için en güzel mevsim 

Sonbaharın resmi başlangıcı olan bu Eylül ayına girerken, her ne kadar güneş gün içinde içimizi ısıtmaya devam etse de, sabahlar ve geceler tatlı tatlı serinlemeye başladı. Havaların giderek soğuyup, bizi iç mekanlarda vakit geçirmeye davet edeceği önümüzdeki kış sezonunda yazın keyfini hatırlatacak ve içimizi yeniden ısıtacak aktivitelerden biri de şüphesiz dans etmek olacak. 

Belki de bir dans kursuna yazıldınız bile. Peki bu aktivitede en önemli rolü oynayan dans ayakkabılarınız hazır mı? 

Öncelikle vurgulamak isteriz ki, bu kursa herhangi bir ayakkabıyla gitmek dansı gerçek anlamda öğrenmenize engel olur ve sizi yorar. Vücudun ritme uyumu ve figürlerin doğruluğu açısından en önemli faktör ayakkabılarınızdır. Rahat ve ayağınıza tam oturmuş bir çift ayakkabı...

Ayağınıza tam oturmuş ifadesini açmak gerekirse; bir dans ayakkabısında olması gereken öncelikli özellik, ayağa tam anlamıyla uyum sağlamış, ne bol ne de dar, tam sizin için üretilmiş bir çift ayakkabı olmasıdır. Bu sebeple bir dans ayakkabısı alırken hazır bir ayakkabı değil, ayaklarınız için tasarlanmış özel üretim bir ayakkabı olmasına önem vermelisiniz.

Dansın türüne ve öğrenim seviyenize göre topuk boyu ve formu değişir. Örneğin hanımlar için üretilen dans ayakkabılarında latin dansına yeni başlayanlar için orta boy ve ince bir topuk kullanılabilirken, tango için başlangıç seviyesinde topuk boyu daha alçak ve nispeten kalın olmaktadır. Ayakkabının birebir ayağınıza uyumu ve özel yapım olması dans ederken çok önemlidir çünkü yanlış bir ayakkabı giydiğiniz takdirde bileğinizde burkulma veya daha büyük bir sakatlanmayla karşılaşabilirsiniz. 

Bu nedenle, ayağınızın doğru ölçüsü alınmalı ve ayakkabı içinde hareketsiz ancak baskı ve sıkışıklık olmadan durması sağlanmalıdır. 

Amatör olarak dans etmek düşüncesindeyseniz, ders pratiklerinde günlük giyiminizin altında kullanmak üzere minimum maliyet ve maksimum konforla kullanabileceğiniz ayakkabıları sizin için hazırlamaktayız. Ancak daha profesyonel düşünüyor veya dans gecelerine katılmak istiyorsanız ki bir dans kursunda dans gecelerine katılımınızın öğreniminize katkısı tartışılmaz, o zaman önerimiz birçok gece kıyafetinize uyum sağlayabilecek daha abiye ve gösterişli modeller olacaktır. 

Acıbadem semtinde yer alan VIP showroom'umuza ücretsiz olarak randevu alıp gelebilir, aklınızdaki dans ayakkabısı modelini salonumuzda yer alan seçenekler ve malzemeler üzerinden bizimle birlikte şekillendirebilirsiniz.

Bu süreçte herhangi bir ayakkabı alma zorunluluğunuz yoktur, sadece sizi ağırlamış olmak bizim için herzaman bir zevktir. 

Kışın yoğun temposuna; beyin yorgunluğunuza iyi gelecek güzel bir aktiviteyle yani dansla girmenizi tavsiye ederiz. Dans; hepimizin gün içinde mücadele ettiği stres faktöründen uzaklaşmamıza ve daha dingin ve sağlıklı düşünmemize yararken aynı zamanda bedenimize ve beynimize de tatlı bir egzersiz yapma fırsatı sunar. 

Gelin bu keyifli başlangıcı birlikte yapalım. Sadece sizin için düşünülmüş ve üretilmiş bu sihirli ayakkabılar, dans ederken sizin de ayağınızda olsun.